Еве што и рече Вилијам на Кејт: Ситуацијата беше толку тензична што беше непријатно за гледање

20 октомври, 2020
profimedia-0395611099_1000x0

Сигурно ќе ја паметите средбата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со принцот Хари и Меган Маркл на прославата на Денот на Комонвелтот во март годинава на Вестминстер. Ситуацијата беше напната, брачните парови не кажаа ниту еден збор, а тие скоро и да не се погледнаа. Единственото нешто што е забележано е дека војводата од Кембриџ и шепоти нешто на својата сопруга, а сега знаеме што и рече. Средбата во опатијата Вестминстер во Лондон се случи откако Меган Маркл и принцот Хари објавија дека ги напуштаат службените должности. Неколку непријатности се очекуваа меѓу нив и Кејт и Вилијам, но студенилото од важната церемонија ги шокираше дури и најголемите поборници за лоши односи меѓу браќата и нивните жени.

Megan Markl, Princ Hari

Беше анализиран секој детал од настанот, а читателот од усните успеа да го дешифрира она што Вилијам и го шепна на Кејт: “Чудна е целата оваа работа околу ракувањето. По ова, ќе мора да ставиме еден куп гел на рацете”, пишува “Сан”. Вилијам и Кејт не се ракуваа со Меган и Хари тој ден Средбата се случи во моментот кога беше објавена пародијата на короната и карантинот, како и построги превентивни мерки. Исто така, инфекцијата сè уште не влијаела на кралскиот протокол. „Сан“ ја опишува оваа реченица на Вилијам како чудна.

Vilijam


И реченицата е објавена во книгата „Битка на браќата“ напишана од биографот на кралското семејство, Роберт Лејси, кој исто така откри дека редоследот на седење на церемонијата, според кој Меган и Хари биле јасно одделени од постарите членови на семејството. војвотката и војводата од Сасекс. Иако се насмеаа на церемонијата, Меган и Хари беа многу лути и вознемирени поради тоа. Вилијам беше тој што се обиде да ја смири ситуацијата велејќи дека тој и неговата сопруга ќе влезат во опатијата по кралицата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum