Фотографиите од својата венчавка би ги запалила: Актерката поради оваа грешка ќе жали цел живот!

25 октомври, 2020
307487_profimedia0563283329-1_ff


Актерката, чиј стил многумина го сметаат за беспрекорен, тврди дека најголемата модна грешка ја направила токму во моментот кога не требало да се случи – на нејзината сопствена венчавка. Во 1997 година, Сара Џесика Паркер му вети вечна љубов на својот избраник Метју Бродерик. Двајцата решија да направат интимна прослава и ги собраа 100-те најблиски гости кои не знаеја ни за што се работи, бидејќи им беше кажано дека ќе дојдат на забавата. Иако внимателно размислуваше на сè, Сара не обрна внимание на еден важен детал, за кој вели дека целосно и ја уништи целата венчавка.

Имено, познатата актерка брзо ја избра својата венчаница, а како што сакаше да биде единствена, бараше фустан што најпрво и го привлече вниманието – разлетан и црн. Како што истакна славната актерка, никогаш нема да жали за оваа одлука.

Wedding Dresses | Celebrity wedding gowns, Celebrity wedding photos,  Celebrity bride

– Само да го сторев тоа затоа што бев кул, но едноставно се срамев да поминувам многу време во потрага по венчаница. Се сетив на една продавница што ја сакав, отидов до неа и го извадив првото нешто од закачалката. Сега би постапила поинаку. Јас би земала нешто бело. Прекрасна вистинска венчаница што доликува на тој ден – рече таа.

Во едно интервју, Сара откри како изгледа фустанот за кој засекогаш ќе жали. Познатата актерка сфатила кој модел го сака, но предоцна. – Сега би сакала фустан како моделот Оскар де ла Рента, со џебови под струкот, корсет, целосно здолниште, направен од тафта или сатен. Овој модел е многу привлечен за мене бидејќи е многу старомоден, но во исто време може да изгледа многу модерно – заклучи Сара.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum