Георгина беше центар на внимание во Венеција: ДАЛИ ПОКАЖА ПОВЕЌЕ ОД ШТО ТРЕБАШЕ?

4 септември, 2020
40a46a1a-7ed9-47ff-9307-499ab5b7411e

ГEОРГИНА РОДРИГЕЗ беше главната Ѕвезда на 77-от филмски фестивал во Венеција, првиот голем спектакл што се случил од почетокот на пандемијата на коронавирусите.

Една од најпознатите жени-фудбалерки избра мек розов фустан со висок шлиц за таа пригода, што и направи малку проблеми на црвениот тепих.

"The Human Voice" and "Quo Vadis, Aida?" Red Carpet - The 77th Venice Film Festival : News Photo

Атрактивната 26-годишна бринета беше многу внимателна да не им покажува премногу на фоторепортерите како излегува од автомобилот, но се покажа дека секој чекор на црвениот тепих претставува ризик, а фотографите неуморно демнат.

"The Human Voice" and "Quo Vadis, Aida?" Red Carpet - The 77th Venice Film Festival : News Photo

Иако станува збор за милиметри, фустанот на крајот се покажа како безбеден, и покрај предизвикувачкиот крој.

Lexus at The 77th Venice Film Festival - Day 2 : News Photo

Георгина и Кристијано Роналдо се запознаа додека работеше како продавачка во продавница на Гучи, а со текот на годините нејзината популарност се зголеми толку многу што неодамна беше објавено дека за една објава на нејзиниот профил на Инстаграм, каде ја следат 17 милиони луѓе, таа зема 8.000 евра.

"The Human Voice" and "Quo Vadis, Aida?" Red Carpet - The 77th Venice Film Festival : News Photo

Наводно, Роналдо и дава по 100 000 евра за употреба секој месец, а истата сума ја бара и од медиумите кои сакаат интервју со неа.

"The Human Voice" and "Quo Vadis, Aida?" Red Carpet - The 77th Venice Film Festival : News Photo

Во јануари, таа предизвика гласини дека таа и Роналдо се венчаа, откако го нарекоа нејзиниот сопруг во роденденска честитка.