Џорџина, девојка фина… Девојката на Роналдо ги ШЕРУВАШЕ своите гради…

14 мај, 2020
ronaldo

Убавата Џорџина ги почести своите обожаватели со нови фотографии додека вежба во својата приватна теретана.

Вереницата на славниот фудбалер Кристијано Роналдо (35), Џорџина Родригез (26) објави нова фотографија во спортското издание и ги потсети нејзините фанови како го освои славниот фудбалерот. Џорџина додека трае карантинот секојдневно објавува слики од неа и партнерот и им доловува дел од секојдневието поминато во изолација во Португалија. Со својот последен пост вежбајќи го покажа својот сексипил облечена во тесни хеланки и спортски градник, кои дополнително ги истакнаа нејзините атрибути.

Ова не е прв пат таа јавно да покаже колку и е важно секојдневното вежбање, а воедно и да го покаже своето одлично тело.

Џорџина и Роналдо заради пандемијата од корона вирус од Италија се вратија во родната Португалија, а со себе ги поведоа и своите деца 9 годишниот Кристијан Јуниор, 2-годишните близнаци Ева и Матеј и 2- годишната Алана.

Сместени се во луксузна вила на островот Мадери близу едно рибарско село.

Луксузната вила има свој базен, просторија за играње, шест спални соби, приватна теретана и две кујни. Вилата има и голема дневна соба и простран двор.

Роналдо и Џорџина го покажаа и големиот паркинг во вилата каде неодамна покажаа како вежбаат.

“Мојата убава партнерка за вежбање” се пофали тогаш Роналдо.

Неодамна Џорџина која на инстаграм има околу 18 милиони следбеници ја запали оваа друштвена мрежа кога само по танга ги оставаше алиштата да се сушат.

Според сликите на инстаграм и фактот дека е вљубеник во вежбањето не е никаква тајна дека има одлично тело.

Но нејзината последна објава каде што ја истакна својата затегната задница заслужува посебно внимание со самата слика додаде и коментар- панталони во воздух, коментарот одлично ја опишува сликата.