ГИ ИЗБЕЗУМИ ОБОЖАВАТЕЛИТЕ: “Имаш најдобар задник на светот”

8 септември, 2020
shakira081910_07_X17

Денес Шакира е една од најпопуларните пејачки и скоро и да нема човек на светот што не ја препознава нејзината специфична боја на гласот, но и волшебната фигура што и ја должи на напорните тренинзи и танцувања што ги прави уште од детството. Иако многумина ја сметаат за една од најубавите жени на светот, таа секогаш е изненадена од тоа колку сексапил се крие во неа. Со последната фотографија во костим за капење на која и падна задникот во преден план оваа колумбијка заработи милион лајкови за само половина час објавување.

“Ова е мојот нов костим за капење што го дизајниравме сами, а мојот пријател Бего го направи за мене. Секое лето морам да дизајнирам сопствен костим за капење” напиша латино дивата, која годинава се одлучи за костим за капење со реси што пристојно и ја покриваше задникот. „Прекрасен костим за капење, и ти си убава, но сепак би било подобро без овие реси. Го имате најдобриот задник на светот и никој од нив не може да ви парира ’, прокоментира еден нејзин следбеник, кој доби над 1000 лајкови за тој коментар.

View this post on Instagram

Together.

A post shared by Shakira (@shakira) on

Инаку Шакира е за вљубена во подеднакво млад шпански фудбалер веќе десет години, 33-годишниот Жерар Пике, со кого има два сина, Милан (7) и Саша(5). “Искрено бракот ме плаши. Не сакам да ме гледа како сопруга, туку повеќе како девојка. Тоа е како тоа забрането овошје, претпочитам да го држам на прстите и да мислам дека сè е можно во зависност од неговото однесување”, рече таа по постојаните прашања зошто никогаш не застанале пред олтарот.