Ѓоковиќ нема никогаш да и го заборави ова на Јелена: Какви се овие зборови од сопругата на Новак?

24 април, 2020
novak 2

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ, вчера на својот Инстаграм профил сподели интересна фотографија по повод денот на планетата Земја со прекрасен опис, па и неговата сопруга Јелена не можеше, а да не искоментира.

Ѓоковиќ потсети на важноста на природата, која многу малку ја почитуваме, и уште помалку ја чуваме во моментите кога загадувањето е огромно.

– Мисли, сакај, внимавај, слави – напиша Ѓоковиќ на социјалните медиуми.

Јелена остави коментар на таа фотографија и беше воодушевена од сцената.

– Мојот блескав воин! Совршено зајдисонце и совршен момент гледајќи те тебе “, напиша Јелена.