ГО ОСТАВИ СОПРУГОТ: Во новата вила оди сама!?

3 октомври, 2020
profimedia-0466383681

Наводниот развод на една од омилените актерки во Холивуд, 52-годишната Џулија Робертс и 51-годишниот снимател Даниел Модера, е честа тема на странските медиуми во последните неколку месеци. Долгогодишниот брак веќе неколку пати беше ставен под знак прашалник, а по шпекулациите дека таа започнала да бара утеха кај други мажи, наводно го напушта Малибу, за да се дистанцира од сопругот. Според некои медиуми бројните обиди да се спаси бракот сепак пропаднале, бидејќи актерката се сели во Сан Франциско. 

За преселба во нов дом во Сан Франциско, во кој тие вложија повеќе од осум милиони долари заедно, се зборува веќе неколку месеци, но се чини дека актерката сепак ќе остане сама, а не со сопругот како што првично беше замислена. Покрај тоа, ако им се верува на гласините, тој ќе ги одведе во луксузната вила неговите 15-годишни близнаци Хазел и Финеј и две години помладиот Анри. Како причина за конечниот развод, 52-годишната посочи одвратност кон Даниел, кого веќе не може да го гледа, а камоли да остане со него на истиот простор, пишуваат странските медиуми. По бројните несогласувања кои веќе навестуваа на можен развод, неодамна се чинеше дека започнале да функционираат добро, а судејќи според заминувањето на актерката на нова адреса, не е баш така.

„Таа е подготвена да започне нов живот со децата, далеку од Даниел. Таа конечно реши дека ќе се посвети и ќе се откаже од бракот, за кој и онака нема спас“ , открил изворот во разговорот. „Тие се обидоа, но за жал не успеаја. Заедно започнаа да инвестираат во нов дом, но тогаш се појавија уште поголеми проблеми. Веќе некое време живеат одвоено “, додаде извор за странски медиуми.