Го скрши срцето на големата sвезда: Се чинеше дека тие се совршен пар и заљубени до уши, но нивната љубов не траеше долго!

11 октомври, 2020
pederi

Брендон Флин никогаш не криел дека е хомосексуалец, а пред две години го бакна пејачот Сем Смит, кој призна дека едвај се опоравил од раскинувањето.


Американскиот актер Брендон Флин е најпознат по улогата на Џастин Фоли во контроверзната серија на Нетфликс „Тринаесет причини“ и за време на неговата кратка, но успешна кариера, тој успеа да ги освои срцата на публиката ширум светот.

Порано беше буцкав, а сега е премногу слаб
Флин порасна во Мајами, каде заврши и средно училиште, по што замина во Њу Џерси на колеџот Мејсон Грос, каде што заврши глума. Првата улога ја постигна на десетгодишна возраст, а глумеше и во мјузиклот „Питер Пан“. Тој започна серија посериозни улоги во 2016 година кога се појави како Мајк во серијата „BrainDead“. Тој исто така глумеше во серијата „Вистински детектив“, но „Тринаесет причини“ е неговата најзабележителна улога досега. Тој исто така глуми во новата серија на Нетфликс „Ratched“, а овој млад актер крева најмногу прашина со приватниот живот.

Брендон никогаш не криел дека е хомосексуалец, а досега има бакнато некои од неговите славни колеги. Тој беше во врска со пејачот Сем Смит девет месеци, кој неодамна изјави дека едвај се опоравил од нивното раскинување. Фотографите го следеа секое нивно движење цело време, и иако се чинеше дека се совршен пар, нивната љубов не траеше долго.

“Двајцата се премногу зафатени со својата кариера и затоа не им одеше од рака. Тие навистина се вљубија, но презафатените распореди ги разделија”, рекоа извори блиски до пејачката пред две години. Исто така се шпекулираше дека Флин го напуштил Смит поради премногу проекти што ги имаше во тоа време.

Исто така се шпекулираше дека тој е во врска со Мајлс Хајцер, колега актер од серијата „Тринаесет причини“ кој го отелотворува Алекс Стандал. Нивните портпароли честопати ги негираа обвинувањата дека парот е во љубовна врска, но веќе истакнаа дека се само добри пријатели. Гласините брзо згаснаа, но започнаа нови. Папараците ги уловија Флин и актерот Ричард Меден како шетаат низ Лос Анџелес во прегратки, но никој од нив не коментираше дали се во врска.

„Сакам да го напуштам приватниот живот на тој начин – приватен“, рече Меден неколку пати во едно интервју. И додека од сега и тогаш започнуваат нови гласини за тоа кој го сака Брендон, се чини дека сè попопуларниот актер во моментот не е во врска со никого.