8 јули, 2020

Трагедијата се случила во секунда и никој не можел да му помогне …

Американскиот актер Сед Гаспард беше пронајден мртов. 39-годишникот се удавил откако во последен момент успеал да го спаси својот 10-годишен син!Имено, таткото и синот биле на плажа во Лос Анџелес, кога се случила оваа трагедија. Гаспард во последен момент го додал својот син на спасувачот, а потоа струјата го однела од брегот. Телото е пронајдено во вторникот.

Сведок, кој присуствувал на овој ужасен настан, рече дека актерот направил сè што можел за да го заштити детето. Спасувачот се обидел и да го спаси Шед, но тогаш струјата го одвела. Како што истакна првиот човек на службата за спасување, сè се случило во дел од секунда.

Вдовицата на Гаспард, Силијана го нарече нејзиниот сопруг вистински херој. Двајцата биле во брак 11 години. Патем, пред 4 години, тој привлече големо внимание со уште еден херојски потег – го спречи грабежот на бензинска пумпа на Флорида крадејќи пиштол од разбојник, совладувајќи го и го чувал додека не пристигне полицијата.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Го спаси животот на син му и се удави: Почина актерот кој беше и повеќе од ХЕРОЈ!
Горе