Голема несреќа пред куќата на Лепа Брена: Било опасно по живот, сѐ е фотографирано

8 мај, 2020
Naslovna

Најдобрата пријателка на фолк вездата Лепа Брена објави дека се случила мала несреќа пред куќата на пејачката, при што за среќа, никој не е повреден.

Десната рака на фолк ѕвездата, Ката Томовиќ, објави видео на кое сними вчера попладне пред домот на Живојиновиќ на Бежаниска коса.

Поради временските услови, молњите удрија во големо дрво што падна право пред портата на Брена. Жена која беше преплашена од ова можеше да се слушне во позадина, па таа опиша како изгледаше кога падна дрвото.

– Се скрши толку лошо. Ќeрка ми седеше пред столот. Кога врисна. Тоа беше страшно – повтори соседот на Брена, кого Ката случајно го снимаше додека снимаше паднато дрво.