Хејли и Џастин Бибер споделија новости за приновата во семејството!

7 октомври, 2020
116395114_825667974840126_1238520436973759126_n


Откако започнаа шпекулациите кон крајот на септември со папарацо-фотографиите дека Хејли е бремена, семејството Бибер сепак ќе мора да почека уште малку. Во тоа време, голем број луѓе беа убедени дека доаѓа нивното прво бебе, а причина за тоа беше надуениот стомак на една од најуспешните манекенки. Бидејќи таа сè уште не ги потврдила можните среќни вести, проширувањето на семејството сè уште не е „закажано“. За италијанското издание на „Вог“, Хејли и Џастин открија дали планираат бебе.

View this post on Instagram

Date night

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on


„Интересно е што отсекогаш сакав да бидам млада мајка, а сега кога сум во брак не брзам“, им рече таа без размислување. Таа понатаму откри дека тие дефинитивно имаат во план, но дека во моментот сè уште е во мирување. „Јас сум многу амбициозна и веќе имам многу проекти за работа“, објасни таа.


Три години постариот пејач Џастин се согласи со својата сопруга. „Сè уште сме млади. Во моментов, уживаме во времето поминато заедно, сè уште се запознаваме на подлабоко ниво “, рече 26-годишникот, кој не може да биде посреќен отколку што е сега. Во неколку наврати, тој истакна колку Хејли го сменила и колку е среќен што тој е човекот со кој решила да биде засекогаш.