ХОЛИВУД ја изгуби омилената БУЦКА!

7 октомври, 2020
буцккккка

Таа изгубила дури 45 кг! Еве што прави кога и се јаде слатко!

Холивудската актерка и комичарка Ребел Вилсон неодамна ја информираше јавноста дека нејзината цел е да покаже бројка од 75 килограми до крајот на годината, а од таа бројка е оддалечена само три килограми!

Буцката ослабе вкупно повеќе од 45 килограми во споредба со деновите кога беше најдебела, а само во последните неколку месеци дури 18!

Некогаш најпознатата холивудска ѕвезда, таа ревносно се придржуваше до строга диета и програма за вежбање и вели дека понекогаш сè уште може да дише. Пред неколку дена таа објави видео на Инстаграм во кое ја покажува својата нова фигура во тесен розов фустан додека јаде торта.

„Запомнете, вие сè уште треба да се лекувате, но сега тоа го правам само со храна еднаш или двапати неделно, а алтернатива за мене се меурчиња“, напиша таа.

Познатата 40-годишна девојка се придржуваше до планот за диети и детоксикација што и го направи престижниот велнес центар во Австрија. Еден од основачите на клиниката, Харалд Стосијер, особено ја популаризираше 14-дневната програма за диета позната како диета на методот Маир, која ви помага да се чувствувате поздрави, помлади и да ги чистите цревата.

Програмата вклучува режим на повремен пост, но и пропишана детоксикација, како и земање одредени додатоци и витамини.