Холивуд тагува: Почина Хобитот од „Господарот на прстените“

20 јуни, 2020
gfdvxc


Денес, на 88-годишна возраст, Сер Иан Холм, попознат како Билбо Багинс од филмската сага на Питер Џексон, „Господарот на прстените“ и Вито Корнилиус од „Петтиот елемент“ на Лика Бесон, го напушти светот.

Актерот освои награда БАФТА и беше номиниран за Оскар за неговата улога во филмот „Огнени кочии“.

Започна во театарот, но поради борбата со тремата ги остави даските што значат живот и се посвети на филмот. Го гледавме во филмовите „Бразил“, „Временски бандити“, „Лудилото на кралот Џорџ“ Се оженил четири пати и има пет деца.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi