Холивудската ѕвезда сака да се врати на глумата после голема пауза

26 април, 2020
kameron

Поминаа две години откако Камерон Дијаз драматично го потврди своето повлекување од глумата, но оваа убавица не сака да се откаже од својата работа туку-така.

Во неодамнешното интервју со нејзината шминкeрка Гучи Вестман, ѕвездата на филмот „Charlie’s Angels“ призна дека „никогаш нема да каже никогаш“ кога станува збор за нејзиното потенцијално враќање на големото платно, предизвикувајќи надеж кај нејзините фанови.

Сепак, многумина се надеваат дека Камерон повторно ќе глуми, без разлика дали станува збор за продолжение на хит филмот „Sweetest Thing“ или нов филм што кој ќе се разликува од се што има направено претходно.

Нејзината последна улога беше во филмот „Annie“ во 2014 година, во кој глуми заедно со Џејми Фокс и Роза Бирн.

Дијаз исто така ужива во семејниот живот со сопругот, музичарот Бенџи Медон и нивната ќерка Редикс.