И токму кога сите помисливме дека не можат повеќе со ништо да не изненадат: Роб Кардашијан откри – Ким била неговата љубов од детство

11 јуни, 2020
rob

Нормално е да имате симпатии кон славните познати личности, но во случајот на Роб Кардашијан, неговата детска љубов била последната личност што на некој би му паднала на памет: неговата сестра, Ким Кардашијан Вест.

Да, прочитавте така. Најмладиот од децата Кардашијан некогаш бил заљубен во неговата поголема сестра и ова несекојдневно откритие го сподели за време на епизодата Роб и Чина во 2016 година.

Не е никаква тајна дека Кардашијан Вест низ годините е симпатија на многу славни луѓе. Благодарение на реалното шоу за нивното семејство нејзината слава порасна уште повеќе, како и бројот на обожувачи.

Видеото започна со споделувањето на Кардашијан дека Чина имала некои чуства за за Рики Мартин кога била помлада.

Чина тогаш го стави Кардашијан на жешкото столче, откривајќи дека Џенифер Лопез му била симпатија во детството. Па на тоа исто така додаде “И Ким Кардашијан”, што многумина ги изненади.

Роб се засрами, но призна гледајќи со главата во земја, па едноставно рече: „Ова е исто така прилично точно“. Чина тогаш додаде: „Овие се факти!“.

Експертите велат дека тоа е сосема нормално.

Според лиценцираниот психотерапевт Стејси Кајзер, на децата им е лесно да развијат симпатии кон постари браќа и сестри што ги идолизираат. „Понекогаш кога децата се млади, тие идолизираат постари браќа и сестри и мислат дека таа идолизација е нешто поразлично“, изјави Кајзер за „Дејли њуз“ во 2016 година. „Значи, може да се сфати симпатии – со тоа што сака да биде како неа, дека е вовлечен кон неа и смета дека е посебна. Во тој случај, тоа е нормално “.