И ЗАБИ НОЖ ВО ГРБОТ! Селена Гомез со свршеникот на својата поранешна пријателка?

16 септември, 2020
СЕЛЕНА

Тензиите растат

По битката со прекумерна тежина и зависник од дрога и алкохол, која за малку ќе ја убиеше минатата година кога се предозира, 28-годишната актерка и текстописец Деми Ловато конечно потврди дека живее среќен и здрав живот. На крајот на јули, таа сподели со своите придружници дека е свршена со двегодишниот актер Макс Ерих, со кого ја потврди врската на почетокот на оваа година. Таа исто така призна дека никогаш не чувствувала толку безусловна љубов и додаде дека е подготвена да го прошири семејството.

Тешко е да се опише тоа на луѓе кои не го почувствувале тоа, но за среќа, ние сме. Никогаш не сум се чувствувала толку безусловно сакана, со сите недостатоци. Никогаш не ме притискаш да бидам ништо друго освен она што веќе сум. Заради тебе, сакам да бидам најдобрата верзија на себе. Те сакам повеќе отколку што зборовите можат да опишат и возбудена сум што основам семејство и живот со тебе. Те сакам ’, му рече Деми на својот вереник. Но, дури ни два месеци по тој настан, пристигнаа нови проблеми. Американските медиуми започнаа да шпекулираат дека Макс не е верен на својата идна сопруга и дека ја изневерува, ни помалку ни повеќе, отколку со 28-годишната „поп принцеза“ Селена Гомез. Самиот актер во едно интервју изјави дека е со години во љубов со Селена.

View this post on Instagram

out here mobbin 🎥🎬🎧

A post shared by Max Ehrich (@maxehrich) on

 ‘Таа е исклучително талентирана девојка и јас сум заљубен во неа од 2010 година. Таа донира во добротворни цели, активист е и има големо срце. Таа го сака Исус. Таа го сака Бога. Таа е исто како ангел и ја сакам, но згора на тоа, јас ја почитувам музички и сакам да правам музика со неа “, изјави неодамна Макс, предизвикувајќи лавина коментари. „Таа изневерува, сите го знаат тоа, и сега се знае со кого. Не можам да верувам дека Селена се согласи да биде нечија замена, туѓа опција ’, е еден од коментарите на социјалните мрежи. Инаку, Селена и Деми порано беа неразделни, постојано се појавуваа заедно на црвениот тепих, често потенцираа колку се важни едни за други, а потоа Деми пред една година изјави дека се поранешни пријатели и дека повеќе не се во контакт. Никогаш не разговарале за причините за раскинување на пријателството.