Инстаграм и избриша фотографија на Бела Хадид бидејќи напиша каде е роден нејзиниот татко?!

10 јули, 2020
fsfdsfsd

Манекенката Бела Хадид го нападна Инстаграм затоа што тие ја избришаа нејзината пасошка фотографија на нејзиниот татко Мохамед Хадид, заедно со која таа напиша дека е роден во Палестина. Се започна во вторникот кога Бела, која ја следат 31,4 милиони луѓе, објави дека платформата отстранила фотографија од неа со зборовите „Татко ми и родното место Палестина“, бидејќи наводно ги прекршила правилата на Инстаграм. „Инстаграм ја отстрани мојата фотографија во која ја напишав„ татко ми и неговото родно место Палестина “со фотографија од неговиот американски пасош“, напиша таа. „Инстаграм, кој дел од мојата гордост за родното место на татко ми е„ малтретирање, злоупотреба, вознемирување или голотија “? праша таа.


„Не смееме да бидеме Палестинци на Инстаграм? За мене тоа е силеџиство. Вие не можете да ја избришете историјата со замолчување на луѓето. Не функционира на тој начин“, напиша таа. Потоа, таа објави генерички одговор кој „Инстаграм“ им го испраќа на сите поплаки: „Ние ја отстранивме вашата приказна затоа што тоа оди против нашите правила за вознемирување и малтретирање. Ги имаме тие правила затоа што сакаме нашата заедница да се чувствува почитувана и безбедна“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi