Од селска девојка до светски позната манекенка! Ирина Шајк објави фотографија стара 20 години

17 април, 2020
Насловна

Манекенката Ирина Шајк која важи за најубавите жени на светот, на своите обожаватели на Инстаграм ги развеселила со фотографија стара 20 години. На спомените од 2000 година позира во родната Русија.

View this post on Instagram

14

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on


Заработи многу комплименти, а ентузијастичките обожаватели пишуваат дека до тогаш беше сосема јасно дека таа ќе биде вистинска убавица. Ирина е родена во Јеменхелск, но не е познато дали фотографијата е направена таму.