Ирина Шајк уште еднаш покажа зошто е една од најбараните модели во светот!

29 септември, 2020
ирина шајк насловна

Познатата Русинка го продолжи престојот во Италија. Откако носеше модни ревии на Модната недела во Милано, вклучително и Хуго Бос заедно со новата девојка на Бред Пит, Никол Потуралски, Ирина Шајк направи и снимање за германското издание на Вог, што се одржа на познатото езеро Комо.

Не без причина, Ирина Шајк важи за една од најубавите жени во светот, а благодарение на нејзиниот изглед нема модна кампања или модна ревија што не ја носела во последните години. Убавината на 34-годишната Русинка досега падна на многу заводници – од Кристијано Роналдо, до Бредли Купер, а нејзиното презиме беше поврзано со дилерот со недвижнини Вит Шнабел, со кого се виде во Њујорк за време на карантин.

И тогаш го продолжи својот престој со добра причина – сè со цел да сними нов едиторијал за германското издание на модната библија – Вог. Пукањето се случило пред Гранд хотелот Вила Д’Есте на познатото италијанско езеро Комо, истиот оној каде Амал и Џорџ Клуни имаат своја куќа.

И покрај лошото и студено време, Ирина Шајк го снимаше снимањето како најголем професионалец, позираше гола на брод и на брегот, а таму се смени зад импровизираната заштита, што не им пречеше на папараците да ја фатат.