Изгубила 45 килограми, па се фали со секси јога пози, но сега ја обвинуваат дека користи фотошоп

1 октомври, 2020
дсдфдсс


Водителката и пејачка на Инстаграм истакна дека сака да ја започне неделата вежбајќи во зори. Џесика сподели фотографија на која е воинствена јога поза, облечена во спортски хеланки и секси црн топ, а многу следбеници беа воодушевени од нејзината фигура. „Ова ме охрабрува да вежбам“, „Тешко ми е сега и го ценам овој ваш пост“, „Кралица на убавината“, „Блескаш. Никогаш не сум видел некој да му одговара толку добро пунџата“, „Изгледаш толку убаво во ова издание“ Изгледате толку добро и здраво “, коментираат тие. Сепак, некои се сомневаа дека Џесика исправила нешто на фотографијата. “Лош фотошоп. Може да се види на вашата права нога во пределот на коленото”, напиша еден придружник.


Всушност, Симпсон воведе јога во нејзината секојдневна рутина, а од минатата година изгуби 45 килограми од раѓањето на нејзината ќерка. Таа роди три деца и и помогна да изгуби тежина нејзиниот личен тренер Харли Пастернак. Водителката е во брак од 2014 година со пензионираниот американски фудбалер Ерик Џонсон и покрај Бирди, тие имаат ќерка Макси (8) и син Ајзеа (7).