Изнервираниот Худек остро ги коментираше колегите: „Нека побараат стручна помош, под итно“

12 јули, 2020
Annotation 2020-07-12 160632

Жељко Худек – Jacques коментираше на социјалните медиуми за некои од настапите на 60-тиот Сплитски фестивал.

За време на овој викенд се одржува 60-тиот јубилеен Сплит фестивал, со бројни локални изведувачи. Првата вечер беше успешно одржана, но настапите на некои колеги го иритираа Худек, кој зборуваше доста грубо за сè на неговиот профил на Фејсбук.

Слушам некои вокални „изведби“ во живо на Сплитскиот фестивал. Што можам да кажам? НЕДОВОЛЕН. Седи, еден! За секој нормален и разумен човек кој се нарекува себеси ПРОФЕСИОНАЛЕЦ, ова е неприфатливо.Има дури и некои многу популарни млади пејачи тука, кои буквално не се во состојба да ниту да се сретне со партнер во два гласа. ХЕЛО? Тоа се ОСНОВНИ ФОНДАМЕНТИ ОСНОВИ. На ова треба да се работи. Некогаш со години.Но, екипажот е толку лабав, што “не треба” да работат на нивното пеење. КАДЕ ВИ Е САМОКРИТИЧНОСТА? така да излезете во јавност, да се срамите … Не разбирам … Сите ние ги имаме нашите добри и лоши денови, тоа е сосема природно (и сам би избришал некои од моите видеа од YouTube), но заради Бога, нивото на професионалец никогаш не се спушта, дури ни кога сте болни или кога сте несакани, туку како што честопати велам, МНОГУМИНА ИМААТ ГЛАС НО НЕ ЗНААТ ДА ПЕЈАТ, нека побараат стручна помош. Еве, ако немаат „подобро“ решение, јас сум подготвен да им помогнам! Но, мора да прашате. Па, не е срамота да побарате помош “,

И се чини дека Жељко не беше единствениот кој беше шокиран затоа што многу луѓе се согласија со него во коментарите.

„Гледам и шокирана сум, неверојатно“, „Ако ве прашаат за помош, тогаш признаваат дека сте подобри од нив, а во денешно време некој да признае дека сте подобар од него е навистина ретко. Вистина, тој има навистина лоши настапи, мислев дека можеби сум премногу критична “,„ Во целост се согласувам, жал ми е што Сплитскиот фестивал беше спуштен на толку ниско ниво “. Го фатив при крај и мислев дека не сум во право, дака не сум слушнала добро. Сега гледам дека добро слушнав. Шокирана, нема да ги набројам пејачите “. Сага гледам и размислувам – добро, зошто нема пејачи како нашите стари пејачи како Оливер, Мичо и ти Шак – може да се почувствува “, заклучија неговите фејсбук пријатели.

Беше само првата од двете вечери на Сплитскиот фестивал, а ќе откриеме што ќе се случува на втората вечерва.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi