Изолација со стил: Холивудските sвезди на приватни острови

2 август, 2020
shakira

Големите холивудски sвезди ја обезбедија својата приватност во претходните години со купување на големи приватни острови кои го користат за одмор, но и како знак на престиж. Во времето на глобалната пандемија на коронавирус, овие острови може да бидат безбедно засолниште и да избегаат од реалноста за некои од нив.

Имено, поради пандемијата на коронавирус во светот, Светската здравствена организација апелираше до граѓаните да поминат што е можно повеќе време во самоизолација и на тој начин да го намалат ширењето на инфекцијата.

Размислувајќи за тоа каде големите холивудски sвезди можат да се изолираат од пандемијата, странските медиуми направија список на приватни острови во сопственост на актери и пејачи како Џони Деп, Шакира, Мел Гибсон, итн.

Според нивниот список, споменатите sвезди целото богатство го потрошиле на купување острови што ги посетиле само неколку пати во животот.

На пример, Џони Деп обезбеди приватен остров на Бахамите, поточно минијатурен остров наречен“Little Hall’s Pond Cay” . Тој го купил во 2004 година и го платил 3,6 милиони долари.

Тој досега ја посетил оваа дестинација неколку пати, а странските медиуми пренесуваат дека тој секој пат оди со приватна јахта долга 46 метри.

Во близина на “Little Hall’s Pond Cay”, актерот Никола Кејџ купи мал остров, “Leaf Cay” . Тој поседувал куќа на Бахамите уште порано и за споменатиот остров платил 2 ипол милиони евра.

Покрај двајцата, актерот Мел Гибсон, кој инаку важи за еден од најбогатите луѓе во Холивуд, пред петнаесет години го купи и островот „Mago“, кој е долг околу пет илјади хектари. Островот тогаш го плати петнаесет милиони долари.

Колумбиската поп-ѕвезда Шакира, исто така, го купи островот “Bonds Cay” на Бахамите, заедно со Роџер Вотерс, фронтменот на групата Пинк Флојд и шпанската поп-пејачка Алехандро Санза. Тие платија четиринаесет милиони долари заедно за овој остров.

Еди Марфи го купи и малиот остров “Rooster Cay” на Бахамите во 2007 година, кој го купи тринаесет и пол милиони долари.

Списокот на јавни личности е помал, а во него влегуваат и пејачката Селин Дион, како и Памела Андресон, но и Дејвид Коперфилд и Рики Мартин.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris