ЈА ПРИЗНА ВИНАТА, ОСУДЕНА Е НА 9 МЕСЕЦИ: Познатата манекенка започна да ја служи КАЗНАТА!

15 септември, 2020
манекнка наслов

Познатата манекенка ја призна вината и потпиша договор, според кој беше осудена на девет месеци

Познатиот модел Бар Рафаели беше осуден за затајување данок во јуни, а судот во Израел го потврди договорот во неделата. Таа се изјасни за виновна и потпиша договор, според кој е осудена на девет месеци социјално корисна работа, што ќе започне на 21 септември, а ќе треба да плати 610.000 евра, пренесува АФП. Сè уште не е објавено што точно ќе направи моделот.

Поранешната девојка на Леонардо ди Каприо, инаку, се изјасни за виновна под обвинението дека давала лажни изјави за периодите на нејзиниот престој во странство, со цел да избегне плаќање данок во Израел, нејзината матична земја. Обвинителите рекоа дека Бар Рафаели скрила стотици милиони долари заработка од даночната администрација од 2009 до 2012 година, кога таа живееше делумно во странство, а делумно во Израел.

Во спротивно, израелските граѓани кои престојуваат во странство не се обврзани да ги пријавуваат своите приходи во странство. Но, израелските власти ја обвинуваат манекенката и нејзината мајка дека пријавиле измислен престој во странство со цел да ја искористат дупката во израелскиот закон и да плаќаат помалку даноци.

Мајката на манекенката Ципи Рафаели, која исто така се изјасни за виновна и преговараше за парична казна, беше осудена на 16 месеци општокорисна работа и парична казна, како и на исплата на заостанати долгови од 2.300.000 УСД. Овој процес трае од 2015 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi