Како дел од познатите го поминуваат времето дома!

23 април, 2020
Luke-Eisner

Додека сите остануваме безбедни дома, познатите личности споделуваат свои искуства на социјалните медиуми, објавувајќи сè, од концертите на Инстаграм во живо од дома до нивните омилени вежби што можете да ги направите директно од вашата дневна соба. Без разлика дали го гледаат омилениот филм или учат да медитираат, еве неколку работи што ги прават за да се справат додека се постојано дома.

Katie Stevens

Кејти Стивенс
Ѕвездата на „Болд Тип“ Кејти Стивенс ја интересира само здравјето. „Само сакам да работам на себе и да водам грижа за себе. Без разлика дали тоа е медитација, готвење, рутина за нега на кожата, работење надвор, или бањање со мојот сопруг. Мислам дека овој пат е важно за мене да се впуштам во она што го сакам и ми треба“.

Џошуа Басет
Оваа ѕвезда од средношколскиот мјузикал The Maiclus поминува време гледајќи многу стари филмови како Dead Poets Society, Good Will Hunting и Shawshank Redemption.

Сторм Реид

Таа во моментот чита дело од Клео Вејд и вели: „Оваа книга е одлично дело за инспирација кога светот се чувствува премногу луд за да се справи“.

Алисон Пил

Актерката Алисон Пил го применува пристапот на Марие Кондо кон социјалното растојание. „Додека минувате низ плакари и фиоки за да се организирате и да го пополните времето дома, понекогаш облекувањето на разни комбинации може да го спаси денот“.

Диего Тиноко

Тој го посветува времето само за себе. „Грижете се за себе психички и водете сметка за вашата хигиена“, препорачува тој.

Мег Донели

Многу луѓе одвојуваат време за да научат нешто ново или да вежбаат вештини, што е токму она што го прави Мег Донели. „Зборувам јапонски многу години, но секогаш имам нови работи од овој јазик за учење“.

Медисон Бејли

Таа се посветува на медитација и релаксација и препорача едно: „Ако сте нови на медитација, препорачувам да користите апликација која ќе ве води. Користете го ова време за повторно да се поврзете со себе. Дајте си ја целата љубов кон себе!“

Ешлиј Мареј

Таа се опседна со книгата The Wedding Date by Jasmine Guillory, а како втора книга на нејзината листа е и The Proposal.

Џаде Петихон

Иако светот не налага да се чувствуваме добро, таа вели дека музиката може да го промени ова. Постојано ги слуша омилените песни и игра.

Габриел Унион

Таа се занимава со книгата All Boys Aren’t Blue која треба официјално да излезе на 28ми април и претставува збирка на есеи кој ја истражуваат машката популација.

Дав Камерон

Таа со своето момче го поминува времето гледајќи филмови. Дуото изгледа многу филмови, како Ozark и The Office!

Лук Ајзнер

Секако е безбеден дома и учи по некоја романтична лекција. Се одлучи за книгата “The Time Traveler’s Wife is unbelievably written”. За него ова време е одлично за момците да научат како да ги третираат девојките.

Сидни Свини

Можеби и најдобро го поминува времето. Вежба надвор. Често заедно со своето куче. Не ги заборава и омилените телевизиски програми