Како помина Цеца со искршените јајца?

19 април, 2020
ceca

Познатата пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ празникот Велигден го помина во својот дом во Белград, заедно со семејството.

Фолк ѕвездата на својот Инстаграм профил објави кратко видео, како се крши со јајца со децата на нејзината сестра Лидија Оцокољиќ.
Цеца беше во одлично расположение и уживаше во празникот.

Дете, подгответе се. Вака се држи јајце. Дали си подготвен да бидеш скршен? – му рече Цеца на својот внук.