Камила го откри вистинското лице на Вилијам: Само се чини дека е љубезен и симпатичен

11 октомври, 2020
BeFunky-collage


Ниту еден дом и домаќинство одвнатре не е онаков како што луѓето изгледаат однадвор, ниту пак постои совршено семејство кое никогаш не се кара , а најпознатото кралско семејство во светот – британците – не се исклучок. Пример е сопругата на принцот Чарлс, 73-годишната војвотка од Корнвол, Камила Паркер Боулс, која постојано зборуваше за тоа како синот на Чарлс, принцот Вилијам, не ја покажува својата скриена страна на карактерот во јавноста, што наводно не е воопшто пријатна, пишува entertaintimes.com .


Наводно, откако се омажи за Чарлс во 2005 година, Камила им кажуваше на своите блиски пријатели дека Вилијам не е слаткиот, љубезен и трпелив принц кој сите го гледаат во него, но има проблеми со изливи на гнев, открил висок извор од палатата. Наводно, во неколку наврати им се пожалила дека Вилијам не треба да има таков жесток темперамент како идниот крал на Англија.

Kate Middleton i princ William

Неговиот експлозивен темперамент е исто така, сметаат многумина во палатата, една од главните причини за расправии со неговиот помлад брат, 36-годишниот принц Хари. Наводно, Вилијам не ја сакал Меган бидејќи идната сопруга на Хари била една од клучните причини зошто Хари и Меган се откажале од кралскиот живот и побегнале во Америка.

princ William princ Harry