Кандидатурата на Канје Вест за претседател на Америка ПРОПАДНА

15 јули, 2020
vest

Популарниот рапер Канје Вест, наводно, бил исфрлен од кампањата за претседател на Соединетите држави, по помалку од две недели од објавувањето на информацијата дека ќе се кандидира за оваа позиција.

Стив Крамер, член на тимот на Вест, вчера истакна дека, откако се забавувал во Флорида, Вест веќе не се натпреварува за претседател.

Иако Крамер не ги наведува причините за оваа одлука, тој посочува дека сите активности поврзани со кампањата на Вест се откажани. До денес, Вест мораше да собере 132.781 потписи за самата кандидатура.

Славниот рапер ја објави својата кандидатура на 4 јули, а тој беше јавно поддржан од Илон Маск.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi