Канје повторно ја сака Ким, а чудната претседателска кампања продолжува

23 октомври, 2020
f_9020945_1024


Само 2.782 долари се собрани од донациите за неговата претседателска кампања од Канје Вест, рапер, музички продуцент, моден дизајнер и сопруг на кралицата на реалните шоуа Ким Кардашијан, во изминатиот месец. Во една чудна, изместена кампања, тој испушти три милиони долари свои пари во истиот период. За човек кој сака да се фали со своите 1,3 милијарди долари што ги има според пресметките на магазинот Форбс, тоа очигледно не претставува проблем. Извештајот на Федералната изборна комисија, анализиран од новинарот на Њујорк магазин, Бен Џејкобс, покажува дека најголемиот дел од парите донирани на неговата кампања пристигнале во износи помалку од 200 американски долари

Поточно, само еден од неговите донатори покажа колку сака рапер за претседател плаќајќи дури 1000 американски долари, а еден избувна со 200 долари. Вкупно, Вест досега има добиено 17,635 долари донации и ги потроши своите 9,75 милиони долари. Тој сè уште треба да плати 540 000 УСД заостанати трошоци.

image


Но, тој не се замара со бројки. Целата изборна приказна во неговиот случај изгледа како скапа изведба со елементи на кич како и да е, нешто што добро го забавува. Затоа што Вест едноставно нема шанса да седне на биро во Овалната соба. На изборите на 3 ноември, неговото име ќе се најде на гласачкото ливче во само 11 од 50 држави. Американските медиуми, со солидна доза на цинизам, ја анализираат најновата промотивна работа во која 12 лица од различни американски држави велат зошто ќе гласаат за него. На пример, тие ќе му дадат глас затоа што тој „сигурно ќе победи на изборите со Божја помош“, или затоа што е „лидер кој вистински ќе ги слуша децата“, или затоа што не е ниту лев, ниту десен, туку „претставува само цврсти факти“.

image

Ако ништо друго, мора да се признае дека има бујна фантазија. За тоа сведочи екстравагантната забава за изненадување на роденденот на Ким за која сите зуеја како да се меѓу избраните гости. Забавата беше организирана од Канје со помош на мајката / менаџерот на славеникот Крис Џенер и менаџерот на настани за славни личности Минди Вајс. Темата на забавата беше – сите досега родендени на Ким Кардашијан. Раскошната прослава во неименуван клуб во Лос Анџелес, нагласуваат сите медиуми, била организирана според сите строги правила наметнати од пандемијата на коронавирусите. Луѓето што го подготвуваа носеа маски, сите присутни, и оние кои работеа и оние што славеа, го поминаа тестот ковид-19.

image
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum