Канје тврди дека вакцинираните против коронавирус нема да можат да одат на рајот: „Тоа е знак на ѕверот“

10 јули, 2020
kanje

Канје Вест  тврди дека вакцината против коронавирус може да ги спречи луѓето да влезат во рајот, иако тој самиот бил позитивен на вирусот.

Откри дека имал ковид-19 во февруари, се чувствувал преладено и се тресел во кревет. Сепак, неговото искуство не го смени мислењето за вакцината. Канје, кој објави дека ќе се кандидира за претседател на САД, потенцијалната вакцина ја гледа како „знак на ѕверот“.

“Толку многу наши деца се вакцинираат и остануваат парализирани … Па кога ќе речат дека ќе се ослободиме од коронавирусот со вакцината, јас сум крајно внимателен. Тоа е знак на ѕверот”, изјави тој за Форбс.

“Тие сакаат да стават чип во нас. Тие сакаат да направат секакви работи. Тие сакаат да се уверат дека не можеме да влеземе низ небесните порти. Жал ми е кога ќе кажам” тие “, мислам на луѓе кои имаат ѓавол во нив”, продолжи раперот.

На прашањето за лекувањето, Канје рече: „За сè одлучува Бог. Треба да престанеме да правиме работи што го лутат Бог“.

View this post on Instagram

Happy Birthday to my King

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Канје своевремено го поддржа Доналд Трамп, иако не гласаше на изборите во 2016. година. Но, тој сега истакна дека повеќе не го поддржува Трамп откако претседателот се повлече во бункер за време на протестот за „Black Lives Matter“ во Вашингтон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi