Канје Вест и се заканува на Ким Кардашијан: „Ако се обидете уште еднаш да ме ставите во лудница, ќе ги откријам сите ваши тајни“

24 октомври, 2020
ким

Ким Кардашијан и Канје Вест се уште се во брак, но како што се покажа, нивниот развод е неизбежен. Имено, Ким постојано зборуваше за тоа како и покрај сè, таа сè уште го сака својот биполарен сопруг, но тој очигледно не негува иста количина на љубов и разбирање за неа. Така, преку Твитер во експлозивен статус, кој на крајот го избриша, тој се закани дека ќе излезе со некои тајни што ги крие семејството Кардашијан доколку продолжат да се обидуваат да го стават во лудница.

Ким Кардашьян присоединилась к "коронавирусному" челленджу

Раперот е загрижен дека неговата сопруга се обидува да го хоспитализира без негова дозвола и предупреди дека ќе ги објави сите приватни информации за нејзиното славно семејство во обид да ја запре во нејзиниот план, пренесува mirror.co.uk.

Извор за Мирор изјави дека Канје се чувствува параноично и е убеден дека Ким и нејзината мајка Крис Џенер се против него. Од друга страна, Ким е многу загрижена за овие закани, но нејзината најголема грижа е сепак да му помогне на сопругот, бидејќи тоа навистина му треба, тврди изворот.

Канье Уэст рассказал, как влюбился в Ким Кардашьян: "Она притягивала меня  как магнит" | СПЛЕТНИК

За да бидат работите полоши, Канје избегал од дома кога го напишал спорниот статус и отишол во неговиот ранч во Вајоминг, и ова не е прв пат да го стори тоа. Во една прилика, Ким сакаше да одлета до неговиот ранч со двајца лекари за насилно да го хоспитализира 72 часа, барем така тврди Канје.

Неговите пријатели, како што се комичарот Дејв Шапел и претприемачот Дејмон Даш, тврдат дека Канје има право да оди во сопствениот ранч на површина од 40.000 хектари, за кој скапо плаќал кога сакал и дека тие лично го посетиле таму, по што заклучиле дека Канје несреќа. ‘Луѓето мислат дека полудел само затоа што плачел во јавност. Ако скокате со приватен авион и стигнете до вашиот ранч од 40.000 хектари, тоа значи да полудите, и јас би сакал да полудам така “, изјави Даш за табоидниот„ Пејџ Сикс “, додавајќи: . Те молам, работиме. Важно е албумите да излезат “.

5 причин, почему Ким Кардашьян заслуживает уважения | Vogue Ukraine - Vogue  UA

Но, Ким не е толку убедена дека Канје е психички добро и сè уште инсистира на тоа дека нејзиниот сопруг е биполарен и дека му треба помош, за што во неколку наврати отворено пишуваше на нејзините социјални мрежи. Така, меѓу другото, таа порача на јавноста: ‘Оние што разбираат ментална болест или компулсивно однесување знаат дека семејството е немоќно ако членот не е малолетник. Луѓето кои не се свесни за ова или се далеку од ова искуство може да бидат осудувачки и не можат да разберат дека една личност мора да биде вклучена во процесот на барање помош, без оглед колку се обидуваат семејството и пријателите. ‘

Таа исто така го опиша својот сопруг како „брилијантна, но комплицирана личност“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort