Канје Вест ја остави Ким Кардашијан па сам го поминува времето во Вајоминг

23 јуни, 2020
фгфгфгфг

Канје Вест е познат по своите ексцентрични идеи кога станува збор за музика, но и живот, но се чини дека тој сега поминал чекор подалеку. Минатата година раперот купи куќа во Вајоминг, држава во внатрешноста на Соединетите Држави, каде планираше да живее со сопругата Ким Кардашијан и нивните четири деца: Норт, Сент, Чикаго и Псалм. Сепак, Ким тогаш го „спушти“ на земја, велејќи дека таа ќе го посети овој имот само за време на викендите и летото. Но, Канје има поинаква идеја. Тој ја остави Ким со децата во Калабасас и за време на пандемијата на вирусот корона, тој остануваше на имотот цело време – сам. „Канје прави се што сака, кога сака. Тој воопшто не ги зема предвид чувствата на Ким “, изјави извор во американскиот таблоид„ Life&Style “.


„Ким е под голем стрес и вели дека нема да може да издржи таков живот долго“, додаде изворот. „Тој повеќе би сакал да го помине целиот ден со своите пријатели и соработници во студиото, отколку со неговата сопруга и децата. Но, Ким понекогаш го чека и тогаш настанува хаосот “, заклучува изворот. Потсетиме, за време на карантинот се појавија гласини дека Ким Кардашијан и Канје Вест се разведуваат, но тоа никогаш не било потврдено. Судејќи по Instagram, сè е во најдобар ред меѓу нив.