Канје Вест за изборите во САД: Ќе го победам Џо Бајден

27 јули, 2020
dhtfghjbnm

Канје Вест има нова порака за своите гласачи по повод претседателските избори во САД во 2020 година. Во новиот пост на социјалните медиуми, контроверзниот рапер изјави дека може и сака да го победи демократскиот кандидат Џо Бајден. Неговата порака до популарниот демократски политичар доаѓа по веќе контроверзните твитови во кои тој ги обвини неговата сопруга Ким Кардашијан и нејзината мајка дека се „бели расисти“ и дека се обидоа да го „заклучат во лудница“. Тогаш Ким издаде соопштение за медиуми, во кое се вели дека Канје страда од биполарно растројство.


Непосредно пред тоа, Канје го одржа својот прв предизборен митинг во Каролина, зборувајќи за структурите на моќ кои влијаат на Афроамериканците. Вестите тогаш изјавија без никакви докази да ги потврдат нејзините тврдења, дека „Хариет Табман никогаш не ослободил робови, туку само ги натерал да работат за други бели луѓе“. Вест, кој ја објави својата кандидатура за претседател на САД на изборите на крајот на годината на 4 јули, помина еден час на сцената во Чарлстон, Јужна Каролина. Носеше оклоп на телото и избричи „2020“ на главата.

Тој зборуваше на различни теми, вклучувајќи религија, неговите деловни планови, финансирање на училиштата и ја критикуваше Демократската партија, за која рече дека никогаш не им помогнала на црнците.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris