Кариерата ја започна пред 19 години: Дали се сеќавате како изгледаше некогаш Јована Јоксимовиќ? (ФОТО)

26 април, 2020
jovana

Водителката Јована Јоксимовиќ вчера наполни 39 години, а публиката ја освои уште во 2001 година.

Таа ја започна својата кариера на ТВ БК, водејќи ги емисиите „Блокбастер“ и „Трејлер“.

За време на нејзината кариера, таа поставуваше стандарди, секогаш беше беспрекорно префинета, а нејзината долга коса стана симбол за неа.

Откако заедно со Жељко Јоксимовиќ ја водеа Евровизијата што се одржа во Белград, пламна љубовта меѓу неа и популарниот пејач.

Тие се венчаа на Малдиви во 2012 година, на интимна и романтична церемонија.

Јована не се смени многу низ годините, не подлегна на пластични операции, а без проблем знае да се појавува пред камерите без трунка шминка.