Кариерата ја започна во порнич , го викаа крал на рекламите , а привремено ја остави глумата поради болната ќерка!

25 јули, 2020
frfr

Актерот Мет Лебланк го играше заводникот Џои Трибиани во десетте сезони од серијата „Пријатели“. Публиката го обожаваше поради неговите смешни изјави и лик, а откако завршија со снимањето и емитувањето на серијата во 2004 година, сите се надеваа дека пак ќе се соберат заедно Фиби, Рос, Џои, Моника, Чендлер и Рејчел еден ден. Денес, Лебланк го слави својот 53-ти роденден. Многумина се сеќаваат на епизодата кога Џои учеше француски јазик и беше исклучително лош во тоа, што беше смешно за гледачите, но малкумина знаат дека Мет всушност течно го зборува тој јазик. Серијата ги забавуваше гледачите со 236 епизоди, а годинава беше потврдено дека тимот повторно ќе се сретне и ќе снима специјал повеќе од 15 години  заврши серијата. Специјалната епизода ќе се емитува на услугата за стриминг HBO Max, но датумот сè уште не е познат.

Снимањето неколку пати се одложуваше како резултат на пандемијата на корона вирусот и епизодата ќе се снима кога епидемиолошката состојба ќе биде најповолна. Снимањето требаше да започне на крајот на март, но продукцијата го одложи, па снимањето требаше да започне во мај. Бидејќи не започна дури и тогаш, беше објавен нов датум за снимање.

– Се надевам дека ќе можеме да снимаме во август, ако сè оди добро и нема ран втор бран.Ако се оди како што треба, очекуваме да почнеме со снимање некаде помеѓу средината и крајот на август – рече креаторот на серијата Марта Кауфман. Серијата на крајот стана една од најуспешните и најпопуларните во историјата на телевизијата. Инаку Џои пред да стане славен глумеше  во популарната еротска серија ‘Red Shoe Diaries’. Во една епизода од серијата, неговиот лик заведува една жена и има секс со неа во лифт.

Пред 20 години, актерот беше прогласен за еден од 50те најубави луѓе на светот од магазинот „People“. Мет немал никакви скандали во кариерата и приватниот живот. Тој и предложи брак на Мелиса Меккаил (55) во 1998 година, а пет година подоцна тие се венчаа. Пред неа, тој исто така имаше кратка врска со познатата актерка Кејт Хадсон (41). Во февруари 2004 година, тој стана татко на 36-годишна возраст, со неговата сопруга Миси имаше ќерка Марина Перл Лебланк (16). Сепак, нивниот брак не успеа, па во 2006 година парот поднесе барање за развод.

PA/Pixsell

Тој еднаш призна дека за малку ќе доживеел нервен слом поради разводот. Тој не сакаше воопшто да излегува, а добрата финансиска состојба, за среќа, му дозволи таков удобен живот. Не сакаше ниту да глуми затоа што неговото единствено дете имаше тешка дијагноза.

– Имаше проблеми со мозокот, форма на дисплазија, но сега конечно е се во ред.

“Ми беше многу тешко. Мојата работа не можеше да биде приоритет во тој момент. Сфатив дека семејството е најважно и дека сè друго е во втор план. Зарем не постои изрека дека она што не не убива нè зајакнува?”- рече тогаш актерот. Некое време тој беше познат како кралот на рекламите. Тој глумеше во реклама во 1987 година за Heinz Ketchup, со која ја освои и наградата во Канес; Тој се појави и во реклами за Levi’s 501, Doritos, Coca-Colа…

Мет се здебели откако после снимањето на серијата, што изненади многу обожаватели. Килажата беше највидлива на неговиот стомак, што беше целосно рамен пред дваесет години. Исто така и неговата коса и брада побелеа.

Matt LeBlanc at

Враќањето на старите улоги ќе го задебели паричникот на главните актери. Иако првично беше речено дека актерите треба да добијат хонорар од околу два ипол милиони долари, тие, наводно, ќе добијат меѓу 2,5 и 3 милиони долари за таа една епизода. Тоа ќе биде нивно прво обединување на малите екрани откако серијата заврши во 2004 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi