Карлеуша се огласи после приказните дека таа и Душко се на прагот на развод

22 април, 2020
jelena

Некои медиуми објавија дека Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ наводно се на работ на развод. Шпекулациите за ова беа предизвикани од приказната дека фудбалерот и пејачката за време на Велигденските празници не биле фотографирани заедно во нивниот дом во Белград, туку биле фотографирани само индивидуално со нивните ќерки Ника и Атина.

Во меѓувреме, Ј.К. реши да стави крај на овие приказни, па затоа на Инстаграм објави фотографија со остар опис под неа.

– Тргннете се „господа“ од мојата пи**а и мојот брак, сопруг, хороскоп, лаги! Моето семејство е моја работа. А ако некој треба да каже детали за мојот брак, ТОА ЌЕ БИДАМ ЈАС затоа што само ЈАС ја знам вистината за мојот приватен живот – напиша Ј.К.