Кејт Хадсон се пофали со фотографија во провокативна долна облека

13 мај, 2020
1589321909841-kejt-hadson-830x0

Американската актерка Кејт Хадсон (41) објавила провокативна слика на својот Инстаграм профил како позира во долна облека.

Ѕвездата на голем број романтични филмски комедии се сликала сама додека била во своето купатило како седи на стол со високо подигната нога облечена само во зелен долна облека кој за малку ќе откриел многу повеќе.

  • Ја сакам зелената боја – напишала актерката во коментарот од сликата која го привлекла вниманието на голем дел нејзини обожаватели.

„Убаво, ми се допаѓаат и тапетите“, „Каква убавина“; „Секси и елегантна“; „Можам да речам само wow”, „Сликава ми го стопли срцето“, се само дел од коментарите кои ги добила актерката на својот Instagram профил.

Со оглед дека целосно е посветена на спортскиот живот како и на здравата исхрана, за што сведочат и честите видеа од тренинзи кои ги објавува на социјалните мрежи, многу брзо ја врати тенката линија после породувањето на своето трето дете во октомври 2018 година.

Кејт неодамна се најде и на насловната страна на „People Beautiful” каде позираше заедно со нејзината мајка, легендарната глумица, Голди Хаун (74) и нејзиното едногодишно бебе Рани. За прв пат се случило три генерации на едно семејство да се најдат на насловна страна.

Првата насловна страна Кејт ја направила кога имала само 17 години исто така во прегратка со својата мајка.

Актерката е во брак со Дани Фуџикава со која ја имаат малата Рани, а со поранешниот партнер има 2 сина, 16-годишниот Рајдер и 8-годишниот Бингам.