Кејт Мидлтон лута, разочарана и навредена. Ова предавство нема лесно да се прости!

5 јуни, 2020
prince_william_kate_middleton-337j5r2uv8lc04fu9joa2o

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон пред некој ден го тужеа списанието Tatler за статија за нив наречена „Катерина Велика“, а интересно е што уредникот на овој труд е Кејт (поранешна) блиска пријателка, пишува Glossy. Според извори блиски на кралската двојка, војвотката од Кембриџ тешко ја поднела оваа статија, пред се затоа што дозволила да ја објави Ричард Денен, нејзиниот пријател од студентските денови. Кејт и Денен се запознале на универзитетот Свети Ендрус и, згора на тоа, биле толку добри пријатели што патувале заедно. “Кејт беше повредена и потресена. Тоа е многу непријатна ситуација. Но, таа исто така се чувствува изневерена затоа што Ричард е нејзин пријател од Сент Ендрус. Кејт не го очекуваше тоа. Има многу неодговорени прашања, особено кој ги кажа сите работи за Tatler затоа што нејзините вистински пријатели никогаш не би зборувале за неа “, изјави извор близок на војвотката за медиумите.

Патем, во 2015 година, Данен дури објави стара фотографија од Кејт Мидлтон на социјалните мрежи, а потоа ја избриша. На неа, идната кралица јаде сендвич на аеродромот, и тој напиша дека тоа било пред животот да стане сериозен и додека војвотката сè уште јадела пченица и летала со економска класа.

Пред неколку дена британските медиуми објавија дека принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го тужеле Татлер за „сурова и сексистичка“ приказна. Контроверзната статија започнува со пофалби и ја нарекува војвотката една од највлијателните жени во светот, но таа е претежно негативна.