КЕЈТ ВООДУШЕВЕНА: Пипа Мидлтон има најдобра причина за славење

16 октомври, 2020
Untitled

Кејт и Пипа Мидлтон деновиве имаа полни раце работа. Ентузијазмот во нивното семејство растеше од ден на ден, и кога осамна 15 октомври, прославата можеше да започне. Синот на убавата Пип Мидлтон, малиот Артур, денес го слави својот втор роденден. Пред точно две години, Пипа се породи во болницата Сент Мери во Лондон. Тоа е истото породилно одделение каде нејзината сестра Кејт ги роди нејзините три деца. Бебето на Пипа пристигна точно среде кралската ‘бебешка’ треска, од тогаш Хари и Меган објавија дека го очекуваат своето прво дете. Освен пресреќните родители, Пип и Џејмс Метјус, најсреќна беше тетката Кејт Мидлтон.

Кејт и Вилијам се вратија во својот дом пред неколку недели по неколкумесечна изолација, а Пипа е воодушевена што повторно е во Лондон. Приказни Џорџ и Луис обожаваат да поминуваат време со Артур, а возбудата за неговиот роденден трае со денови. Кејт и Пипа Мидлтон беа задолжени за организирање на целата прослава.

Кејт и Пипа Мидлтон

Гордата тетка, позната по тоа што правела роденденски торти и за своите деца, ја замолила својата сестра да и подготви вкусно задоволство на Артур, кое сите деца го обожаваат. На прославата присуствуваа и помладиот брат на Кејт и Пип, Џејмс Мидлтон. Поради корона вирусот, тој беше принуден да ја одложи својата венчавка, закажана за летото. За време на вонредната состојба, тој и неговата свршеница Ализ престојуваа во семејниот имот Мидлтон.