Кејти Холмс го слави 14-тиот роденден на нејзината ќерка Сури

20 април, 2020
katie-holmes-and-suri-cruise-are-seen-in-the-upper-west-news-photo-1587225402

На социјалните медиуми, Кејти Холмс сподели симпатична порака за роденден за 14-тиот роденден на Сури.

Актерката, која ја има ќерката Сури со актерот Том Круз, сподели фотографија со пораката „Среќен роденден душо!“

Според списанието „People“, 41-годишната актерка во саботата ја објави фотографијата на која се чини дека е рачно изработен транспарент за роденден, во кој има многу видови цвеќиња и кукла.

Холмс рече дека се чувствувала толку „благословено“ што е нејзина мајка и посакала фантастична година и за двете. И покрај тоа што е прилично невообичаено Кети да сподели фотографии од нејзината ќерка со Том Круз, тие честопати се дружат во јавноста.

Според Холмс, оваа година, нејзината ќерка ја достигнала таа возраст кога конечно почнува да ги развива сопствените интереси, хоби, вкусови и убавини. Актерката изјави дека толку многу ја сака, а нејзината најголема цел е да ја негува нејзината „индивидуалност“.