Кендал призна дека конзумира марихуана, а Ким ги прави најголемите скандали кога е под дејство на дрога!

18 септември, 2020
кардијашијанс

Марихуаната е легална во Калифорнија, каде што живее моделот Кендал

Кардашијанс на почетокот на септември објавија дека снимањето на нивното реално шоу „Во чекор со Кардашијанс“ завршува по 14 години, а Кендал Џенер повторно ги изненади обожавателите кога призна дека пуши марихуана.

Иако се шпекулираше дека една од причините за крајот на реалното шоу е приватниот живот на Кадрдашијанс и Џенерс, кои повеќе не сакаат да ја даваат својата интимност на јавноста на чинија, Кендал сепак го призна својот порок.

Манекенката гостуваше на подкаст со актерката Кејт Хадсон и нејзиниот брат Оливер, каде призна дека конзумирала марихуана, што е легално во Калифорнија, каде што живее.

– Никогаш тоа јавно не го реков, никој не го знае тоа, но да, пушам – рече манекенката смеејќи се.

Покрај Кендал и Ким, таа претходно призна дека користела опијати. Кардашијан рече дека двапати конзумирала екстази во животот, кога се омажила за музичкиот продуцент Дејмон Томас во 2000 година, како и кога снимала порно филм со Реј Џеј во 2003 година.

– Кога првпат се омажив бев на таблети. И следниот пат кога ги зедов, снимив секс. Значи, сите лоши работи што ми се случија во мојот живот – му рече на Скот Дисик, поранешното момче на нејзината сестра.

Ким рече дека сите можеле да забележат дека таа зема екстази, бидејќи вилицата цело време и трепери. Блиските извори до славното семејство тврдат дека Ким не земала опијати после тоа.