Киану Ривс се жени! Фановите коментираат дека можеше и подобро!

2 мај, 2020
киану

Филмскиот актер Киану Ривс (55) со децении немаше сериозна врска, а на почетокот на ноември минатата година, сè се смени. Поточно, славниот актер се појави со нова девојка во Музејот за модерна уметност во Лос Анџелес.

Станува збор за Александра Грант (46), која го запознаla Ривс пред околу десет години. Пријателството се чини дека се претвори во љубов, а парот неодамна реши да направи посериозен чекор. Според таблоидот Women’s Day, тие се вериле во тајност и планираат свадба.

Изворт близок на парот открил во едно интервју дека Александра веќе ги споделила убавите вести со пријателите и тоа на забавата која ја организирала актерката Гвинет Палтроу, на која присуствувале и други холивудски ѕвезди како што се Деми Мур, Рејчл Зои и Кејт Хадсон.

Киану наводно ја запросил Александра на нејзиниот роденден во неговата вила во Холивуд. Неговиот омилен кувар спремил вечера кога Киану клекнал и ја запрашал прочуеното прашање. Таа се согласила и на почетокот ги криела среќните вести. После некое време веќе не можела да молчи и се пофалила на најблиските пријатели.

„На сите гордо им го покажа прстенот“, откри извор близок на артистката.

View this post on Instagram

grantLOVE x MARFA INVITATIONAL Pop-Up |  Alexandra Grant Hosted by COMMUNITIE | Marfa Alexandra Grant is a Los Angeles-based Artist, who through an exploration of the use of Text and Language in various media- Painting, Drawing, Sculpture, Film, and Photography- probes ideas of Translation, Identity, Dis/location, and Social responsibility. Grant frequently collaborates with other Artists, Writers, and Philosophers. She has collaborated with author Michael Joyce, actor Keanu Reeves, artist Channing Hansen, and the philosopher Hélène Cixous, amongst others. Some of the basic questions that fuel her practice are: How do the languages we speak and the images we see form how we think and exchange ideas? How can Artists and Writers work to create and influence Culture in an increasingly technology-driven world? Grant has Exhibited widely throughout the US and Europe, including: Night Gallery, LA; Galerie Lelong, NYC; Honor Fraser Gallery, LA; Harris Lieberman Gallery, NYC; Galerie Gradiva, Paris; and most recently Lowell Ryan Projects, LA. She has held Museum Exhibitions at Institutions such as LACMA, Los Angeles; Museum of Contemporary Art (MOCA), LA, ; Blanton Museum of Art, Austin, TX; and the Art Gallery of Ontario, Toronto, Canada. Awards include the COLA Individual Artist Fellowship and The Pollock-Krasner Foundation Grant. Grant is the creator of the grantLOVE Project- a symbol of Artist Philanthropy-which has raised Funds for arts-based Non-Profits including; Heart of Los Angeles (HOLA), Project Angel Food, Art of Elysium, 18th Street Arts Center, and LAXART. All Proceeds from garantLOVE x MARFA INVITATIONAL will support local LGBTQI Non-Profits. Date + Time: gratLOVE will run the entirety of MARFA INVITATIONAL ‘20

A post shared by MARFA INVITATIONAL (@marfainvitational) on