Ким Кардашијан е обвинета за фотошопирање на ќерката Норт за да изгледа послаба, а фановите коментираат дека „губи допир со реалноста“!

3 јуни, 2020
kim

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан беше обвинета од страна на Инстаграм профилот CelebFace кој тврди дека покажува примери за фотошопирани слики на социјалните мрежи објавени од ѕвездите. Покрај фотографиите на Ким со нејзините деца, профилот објави и видео на кое се гледа фотошопот направен на една од сликите.Може да се забележи дека се прикажува оригинална слика на Ким и Норт и изменета слика на која се гледа шестгодишната Норт, којa изгледа забележително послаба.

Постот е насловен: „Дали некогаш сте виделе неприродни фотографии на деца на Инстаграм?

Фановите коментираа:

“Дали овие жени мислат дека нивните деца не се доволно добри за нивните страници на Инстаграм?”

“Жално е кога некој толку многу се грижи за совршенството и го губи допирот со реалноста”.

Другите обожаватели се исплашија од тоа како изгледаат сликите.

Еден напиша: “Ова е само *****.”

Една секунда рече: “Ова не е правилно“.”

Друг додаде: “Wtf?”

 “Како мајка и исто како личност, ова ме прави многу тажна”.