Ким потсетува со стара фотографија на промашувања на убавината од 90-тите што се обидуваме да ги заборавиме

25 април, 2020
Naslovna

Дури и сега многумина ја нарекуваат совршена и беспрекорна, а оваа позната старлета ги имаше своите „темни“ моменти за убавина.

На Инстаграм профилот на својот бренд KKW Fragrances Kim објави фотографија од 1996 година на која позира со нејзината мајка Крис, пред да замине на матурска.


Како што може да се види, ниту Ким не се спротивстави на прекумерно подигнување на веѓите, па дури и на темно smokey eye кое на никој не му одговараше добро. Настрана шминката, во фокусот е фризурата на Ким, обемната пунџа со шишките на страна

Дали фотографијата од оваа старлета ве потсети на некои од вашите погледи од храбрите 90-ти?.