Ќе ви се заврти од сумата што ја заработува: Таа продава фотографии и видеа од своите нозе и живее од тоа!

15 ноември, 2020
дезире

Таа ги советува девојките како паметно да заработат пари

Дезире Гато од Мајами има само 22 години и работела како продавачка на недвижнини, а потоа решила да најде дополнителна работа.

Од скромен живот, таа дојде до раскош и луксуз од сопствената идеа да заработува дополнително продавајќи снимки и фотографии од нејзините стапала.

Дезире сега заработува 10.000 долари месечно од продажба на снимки на платформата Only Fans. Младата девојка започнала да ја слика својата долна облека, но сепак се испостави дека луѓето повеќе ги привлекуваат нејзините нозе. Сега таа има повеќе од милион следбеници.


Сепак, луѓето се презаситени од моделите кои го откриваат само задникот и градите на Инстаграм, па тие започнаа да нудат пари на Дезире за да ги задоволат своите фетиши.

Еден ден ми пиша едно момче на Инстаграм и ми понуди 300 долари за 10 слики од моите нозе, без приватни делови или лицето – рече Дезире.
Ова беше понуда што не можеше да ја одбие и така започна нејзиниот „бизнис“.

Јас можам да продадам фотографија од едната нога за 5 долари на Only Fans како заклучена порака, фактички ако стотици луѓе ја отворат тогаш, тоа е во моја финансиска корист – рече таа.

Видеата вклучуваат масажа на моите нозе со лосион и покажување како правам педикир, или можеби облекување потпетици и соблекување – тоа е огромен фетиш. „Тие видеа чинат 100 долари од минута“, рече Дезире.

Сепак, имаше барања што таа мораше да ги одбие. Еден ме замоли да си плукам на нозете, а јас дефинитивно тоа не можев да го направам…

Таа призна дека ова е најлесниот начин да се заработат пари, но исто и дека им дозволува на клиентите да и кажат кој лак за нокти да го стави, нормално доколку платат за „услугата“.

Од друга страна, младата девојка изјавила дека нејзиното поранешно момче исто така ги обожавало нејзините стапала. Како што наведува таа, тој сакал да и го „цица палецот“, но тоа не ја возбудувало.

Нејзиното сегашно момче Мајк (42) го нема овој фетиш, но тој ја поддржува во нејзината „работа“, па затоа често и помага во фотографирањето.

Дезире, исто така, им порача на другите девојки да заработуваат пари на овој начин и истакна неколку клучни работи за да им процвета „бизнисот“. Таа советува дека осветлувањето е многу важно, како да се користат реквизити (чорапи, потпетици…), но и да се разговара со клиентот и да се сослушаат неговите желби.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi