Ќерката на најбогатиот спортист ја очекува затвор! Го фати својот вереник во кревет со друга, па го прободе со нож!

12 април, 2020
2196709_screenshot-3_ls

Ијана Мејведер, ќерка на еден од најпознатите боксери во светот и најбогатиот спортист Флојд Мејведер, би можела да заврши во најлош случај да живее во затвор затоа што прободе една девојка.

Порталот „Бласт“ известува дека Ијана би можел да добие до 99 години затвор за кривичното дело, но таа се сомнева во тоа затоа што претходно немала полициско досие и ова би се земало како олеснителна околност.

Нејзиниот адвокат, Курт Шафер, откри дека Ијана ќе ги негира сите обвиненија, а ќе биде на суд за кривичното дело што го сторила на 4 април по полноќ, кога ја прободела Лапатру Џакобс со нож, откако ја фатила во кревет со својот вереник, славниот рапер. Овој светски познат рапер има само 21 година, па дури има и четири деца.

Џакобс претрпелa повеќе убодни рани во пределот на бицепсот и нејзиниот живот не била загрозен на почетокот, кога била пренесена во болница.

Проблемот се појавил кога Мејведер барала Џакобс да го напушти станот, додека таа тврдела дека има право да биде таму бидејќи сите четири деца биле всушност нејзини. Кога го слушнала ова Ијана, пронашла нож и извршила ужасно злосторство.

Жртвата не е во животна опасност и последиците од прободувањето нема да бидат големи. Ијана Мејведер беше приведена во притвор, а откако беше платена кауција од 30.000 американски долари, таа беше ослободена од затвор за да се одбрани. Останува да видиме дали ќе оди во затвор!