Клои Кардашијан со нова објава се спротистави на гласините за фотошоп!

5 октомври, 2020
10635357245f79b6839119c907077879_w640

Клои Кардашијан често е „обвинета“ за претерано користење на Фотошоп, односно не изгледа исто во живо како на фотографиите. Затоа, таа одлучи да објави видео што го негира тоа.

Таа објави неколку фотографии на социјалната мрежа Инстаграм, но последната во „слајдшоу“ е кратко видео, во кое позира. Таа покажа како изгледа пред и по фотографиите, па застана на патот на гласините за Фотошоп.


Една од фановите ја праша дали треба да го вметне ова видео поради „хејтерите“, на што таа одговори позитивно, а реши да „расчисти сметка“ со некои од фановите во коментарите.

View this post on Instagram

Love a good sense of humor. #CommentsByCelebs

A post shared by Comments By Celebs (@commentsbycelebs) on