КОЈ Е ПОБОГАТ? Џенифер Анистон или Бред Пит заработуваат повеќе!?

2 октомври, 2020
profimedia-0363423644

Иако поминаа 15 години од нивниот развод, 51-годишната Џенифер Анистон и 56-годишниот Бред Пит се уште се една од главните теми во Холивуд. Покрај тоа што со години пишуваа за нивната врска по разводот, нивните приватни и деловни успеси често се споредуваат. Откако ги спореди Џенифер со Анџелина, Бред со Џастин, на ред беа банкарските сметки. Кој е побогат? Прашање кое многу обожаватели си го поставиле себе си, а сега еве го одговорот.

Енифер Анистон

Исто како и Џенифер, Бред исто така ја започна својата актерска кариера доста рано, па се појави на филмското платно во 1987 година во филмот „Нема излез“. Сепак тој беше „лансиран“ меѓу ѕвездите со улогата во хитот „Телма и Луиз“ од 1991 година, по што започна да снима со се повеќе големи холивудски имиња и наскоро стана еден од најбараните актери во Холивуд.

Бред Пит, ennенифер Анистон

Колку 56-годишникот денес е успешен, покажува и фактот дека филмот „Светска војна З“ од 2013 година, во кој тој продуцираше и глумеше, заработи 540 милиони долари на глобално ниво. Покрај тоа, актерот и неговата поранешна сопруга Џенифер ја започнаа продуцентската куќа Plan B Entertainment, што меѓу другото стои зад хитовите „Charlie and the Chocolate Factory“ и „Troy“.

Сепак, ѕвездата од серијата „Пријатели“ има подеднакво успешна кариера. За разлика од Бред, кој своето име го градеше со снимање филмови, Џенифер се прослави како телевизиска личност, а доказ за тоа е и фактот што таа добива неверојатни 1,25 милиони долари за секоја епизода од драмската веб-серија „Утринското шоу“.  Фактот дека со текот на годините таа беше заштитно лице на разни големи брендови како што се Aveeno, Eyelove и Emirates, самата 51-годишна девојка се стекна со импресивно богатство.

Затоа се поставува прашањето, кој од поранешните сопружници има подебела банкарска сметка? Според медиумите Џенифер и Бред се подеднакво богати. Двајцата се „тешки“ со неверојатни 300 милиони долари и прават деловни активности многу успешно, секој во својата област.