Која причината прекинот на ова пријателство?

22 април, 2020
serena-megan-696x392

Како се запознаа другарките Меган Маркл и Серена Вилијамс?

Се сретнале на Super Bowl во 2010 година и веднаш се спријателиле. Всушност, Меган често присуствува на натпреварите на Серена на US Open и Wimbledon, а Серена беше една од гостите на венчавката на Меган и принцот Хари во 2018 година.  Другарките Меган и Серена  „имаат страст за топли сосови и ја обожаваат модата“, напишала претходно војвотката на нејзиниот сега избришан блог дека она што ги поврзува е нивната „верба во надминување на очекувањата“ и нивната „бескрајна амбиција“.

Неодамна, Серена беше запрашана како се чувствува откако Меган да го напушти кралското семејство и се пресели во ЛА, а таа на тоа одговори „Не знам за што зборувате, не знам ништо за тоа“. Погледнете ја реакцијата на Серена во интервјуто со Наоми Кемпбел.

Која е причината за ваквата реакција не е познато.

Во чест на ова некогашно пријателство, во продолжение можете да ги погледнете нивните фотографии.