14 август, 2020

Скарлет Јохансон и Колин Џаст , кои се верени, се запознаа во текот на првата година од нивната работа на шоуто „Saturday Night Live“, кога тој доби задача да напише скеч за познатата актерка, која за прв пат беше домаќин на претставата. Скицата всушност требаше да биде пародија на шоуто на МТВ ‘My Super Sweet Sixteen’ ,а 38-годишниот Колин за сето тоа се присети во своите мемоари ‘A Very Punchable Face’.

Scarlett Johansson i Colin Jost

„Таа тврди дека помислила дека сум „ навистина симпатичен “, но јас бев свесен за тоа како изгледав тогаш и тој збор не можеше баш да ме опише. (зборовите „влакнест“ или „невешт“ би биле попрецизни) “, напиша тој во своите мемоари и продолжи:

“Се сеќавам на нејзе како убава, паметна, драга и многу софистицирана. Таа  имаше насмевка што кај никоја преходно не сум ја видел. “

Scarlett Johansson i Colin Jost

Како што откри, таа била прва што го прочитала тоа што тој го напишал, и за тоа му била многу благодарна. Минатата година, по две години врска, парот откри дека се вериле, а за Скарлет ова ќе биде трет брак по ред.

Скарлет Јохансон (35) досега беше во брак со Рајан Рејнолдс, како и со Ромен Дауријак, со кого има петгодишна ќерка, Роуз.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Колин Џаст се присети на својата прва средба со Скарлет Јохансот – Имаше некоја грациозност и насмевка која претходно ги немав сретнато кај никоја друга!
Горе