Комичарот се онесвести на сцената, подоцна откриле дека има корона…

22 јуни, 2020
Annotation 2020-06-22 153923

Немав симптоми на грип, ниту пак краток здив или потешкотии со дишењето. Не кашлав и немав температура. Не изгубив ни дразба за мирис. Изгубив само свест, тврди глумецот.              

Глумецот, комичар и поранешен водител на CNN, Д.Л. Хагли (57) е позитивен на корона вирус, пренесува CNN. Тој се огласи и на социјалните мрежи каде што напиша дека се онесвестил за време на настапот во Nashville, па отишол веднаш на преглед.         

-Беше исцрпен откако цела недела работеше и патуваше-изјави публициската Ивет Шерер. Во објавата на инстаграм глумецот објасни како открил дека е заразен откако го однеле во болница.

Му објасниле дека неговиот случај е асимптоматски.     

-Немав никакви симптоми на грип, ниту потешкотии со дишењето. Не кашлав ниту имав температура. Сеуште ја немам. Не изгубив ни сетило за мирис. Само изгубив свест- напиша глимецот.       

NBC Universal 2016 Press Tour - Day 1

Тој изјави дека ќе се врати во хотелската соба во карантин на две недели, откако ќе ја напушти болницата, а на своите пријатели на инстаграм им се заблагодари за загриженоста.